04142024Sun
Last updateThu, 29 Feb 2024 11pm

Spoločnosť / társaság

Na ZŠ Ladislava Balleka v Šahách otvorili nové multifunkčné ihrisko - video

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Na ZŠ Ladislava Balleka v Šahách otvorili nové multifunkčné ihrisko - video
Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby
E-shop Nakúpdoma.sk - všetko čo potrebujete

ŠAHY 24. júna 2019 - Na Základnej škole (ZŠ) Ladislava Balleka v Šahách otvorili nové multifunkčné ihrisko. Na slávnostnom otvorení dňa 20.6.2019 nechýbali osobnosti mesta, riaditelia základných a materských škôl zo Šiah. Nové ihrisko otváral primátor mesta Šahy Štefan Gregor spolu s futbalistom Tomášom Kóňom.

Pozrite si našu videoreportáž aj s rozhovormi zo slávnostného otvorenia:

Kedysi škvárové ihrisko sa premenilo na ihrisko hodné 21. storočia, na ktorom sa deti nielen nezašpinia ale i nezrania.

Ako portál Šahyonline.sk informoval primátor mesta Štefan Gregor, výstavba ihriska stála viac ako 50.000 Eur. "Mesto dostalo finančnú podporu z Úradu vlády, za ktorú sme všetci veľmi vďační a časť sme hradili z vlastného rozpočtu. Je to rok, čo samospráva podávala žiadosť na podporu tohto ihriska. Samospráva k tomuto dielu prispela takmer polovičnou sumou z celkových nákladov. Pre zdravie našich detí sa snažíme vytvárať prostredie tak, aby sa mohli hýbať, čím viac byť v prírode. Verím, že si to tu deti užijú bez nejakých zranení," vyjadril sa Gregor.

Realizátorom stavby je firma Funny Sport Nitra a Ekolstav Tupá.

Ako sa vyjadrila riaditeľka ZŠ L.Balleka v Šahách Bea Bazalová, toto ihrisko túžobne očakávali. "Sme veľmi radi, že konečne deti školy budú mať možnosť, zdravo si zašportovať, pretože predtým tu bola nevhodná plocha na športovanie, plná blata a prachu. Teraz počujem od našich žiakov a športovcov pozitívne ohlasy," povedala Bazalová.

Z Facebook stránky primátora mesta Šahy Štefana Gregora:

"2019. június 20-án ünnepélyes keretek között került átadásra a L.Ballek Alapiskola új multifunkciós sportpályája. Gyermekként én is látogattam ezt az iskolát, ahol akkor még salakból készítettünk ugyanitt pályát. Mától fogva a gyerekek egészséges és tiszta körülmények között sportolhatnak majd. Az új létesítmény több mint 50 000 € értékű. Erre a célra a város egyrészt a kormányhivataltól kapott anyagi támogatást - melyért mindannyian nagyon hálásak vagyunk -, másrészt saját költségvetésünkből járultunk hozzá a munkálatokhoz. Meg szeretném köszönni mindenkinek, aki közreműködött ennek a pályázatnak a megvalósításában, beleértve a kivitelezőket, a FUNNY Sport Nitra és az Ekolstav Tupá cégeket."

zdroj, foto a video: Andrej Budai foto - video služby, www.sahyonline.sk, www.regionline.sk

POZRITE SI TIEŽ: