03282020Sat
Last updateFri, 11 Oct 2019 7am

Spoločnosť / társaság

Obyvateľom Šiah a okolia predstavili koncept rýchlostnej cesty R3 + video

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Obyvateľom Šiah a okolia predstavili koncept rýchlostnej cesty R3 + video

ŠAHY 9. januára 2019 - Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) v spolupráci s mestom Šahy predstavila koncept budúcej rýchlostnej cesty R3 Zvolen - Šahy. Predpokladaný začiatok prác je stanovený na rok 2024 s predpokladaným ukončením v roku 2027.

V rámci projektovej dokumentácie NDS predstavila viacero viariant trasovania R3 od Zvolena až po hranice s Maďarskom, pričom najschodnejšou z nich je takzvaný modrý variant. Ten by mal mať dĺžku necelých 70 kilometrov a počíta s výstavbou jedného tunela.

Pozrite si našu videoreportáž z predstavenia konceptu rýchlostnej cesty R3 v Šahách zo dňa 9.1.2019:

Okrem toho tu boli predstavené možné obmedzenia, kde budú mostné úseky, protihlukové steny a ďalšie opatrenia pre obchvat mesta Krupina a Šahy. "Tento rok je naplánované, rozbehnúť projektovú dokumentáciu na obchvat Šiah. Projekt obchvatu Krupiny bol o nejaký krok dopredu, no dosiahlo sa, že sa budú predpokladám realizovať oba z nich. Je možné, že s určitým časovým posunom, ale je to krok dopredu," povedal primátor mesta Šahy Štefan Gregor.

Obchvatom Šiah podľa Gregora získajú občania najmä bezpečnosť. "Nebudú znehodnocované mestské a historické budovy, ktoré stoja v centre Šiah len pár metrov od hlavnej cesty. Ďalej nebude taká hustá premávka, nebude znečistené prostredie a bude sa dať rýchlejšie dostať na hlavnú cestu z vedľajšej," podotkol primátor.

Všetky dokumenty, informácie, trasovanie o rýchlostnej ceste R3 Zvolen - Šahy nájdete na Enviroportáli tu: https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/rychlostna-cesta-r3-zvolen-sahy

zdroj, video: www.sahyonline.sk, foto: enviroportal.sk

POZRITE SI TIEŽ: