12052019Thu
Last updateFri, 11 Oct 2019 7am

Školstvo / Iskola-ügy

V šahanskej Abischool môžu študenti absolvovať aj Cambridgeskú skúšku

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
V šahanskej Abischool môžu študenti absolvovať aj Cambridgeskú skúšku
V šahanskej Abischool môžu študenti absolvovať aj Cambridgeskú skúšku
V šahanskej Abischool môžu študenti absolvovať aj Cambridgeskú skúšku
V šahanskej Abischool môžu študenti absolvovať aj Cambridgeskú skúšku

ŠAHY 1. februára 2019 – V šahanskej jazykovej škole Abischool & computers Mészárosová Hroncová Judita môžu študenti absolvovať aj Cambridgeskú skúšku. Jej hlavnou činnosťou je vyučovanie anglického jazyka, príprava študentov na Cambridgeské jazykové skúšky, príprava na maturity alebo konverzácia pre dospelých.

„Mojim cieľom je, aby každý študent absolvoval Cambridgeskú skúšku, ktorá ukáže reálne schopnosti študenta pri používaní anglického jazyka. Študent tiež získa prestížny jazykový certifikát. Samozrejme, je to finančne nemalá čiastka, ale prostredníctvom získaného certifikátu si študent dokáže v budúcnosti zvýšiť svoje uplatnenie na domácom a aj zahraničnom trhu práce,“ povedala majiteľka jazykovej školy Judita  Mészárosová Hroncová.

Hlavnou činnosťou jazykovej školy, ktorú Mészárosová Hroncová založila v roku 2003, je výučba anglického jazyka pre rôzne vekové kategórie. „Vyučujem deti od štyroch rokov – to sú moji najmenší študenti, potom deti vo veku od šesť do 18 rokov. Taktiež vyučujem dospelých a realizujem firemné kurzy pre miestne firmy. Popri vyučovaní pre občanov ponúkam kancelárske služby – vyhotovenie životopisov v anglickom a nemeckom jazyku, prekladateľské a tlmočnícke služby – anglický a nemecký jazyk, poradenstvo pri vybavovaní rodinných prídavkov v zahraničí a iné,“ dodala majiteľka.

Majiteľka jazykovej školy a súčasne jej lektorka sa nikdy nezamyslela a nespočítala študentov, ktorých počas svojej učiteľskej kariéry odučila. „Hlavne ma teší vytrvalosť študentov, ktorí začali v mojej škole so štúdiom anglického jazyka vo veku štyroch rokov a ukončili ako 19-roční. Som vďačná a hrdá, že som ich toľko rokov dokázala motivovať a viesť k výučbe anglického jazyka. Ročne učím približne 60 až viac študentov. Sú to hlavne klienti, ktorí pokračujú v kurzoch. Približne 10 percent z nich tvoria každý rok noví študenti,“ vyznala sa.

Aktívne používať anglický jazyk je v dnešnej dobe samozrejmosťou. „Deti sa jazyk učia od ôsmych rokov v školách. Moja jazyková škola sa špecializuje na vyučovanie všetkých jazykových zručností – písanie, čítanie s porozumením, počúvanie a rozprávanie. Učím anglický jazyk pre potreby absolvovania Cambridgeskej jazykovej skúšky, čo znamená, že v jazyku sa zdokonaľujete, ale v prípade potreby jazykovej skúšky, je každý študent pripravený na medzinárodnú skúšku,“ vysvetlila.

Tu by však Mészárosová Hroncová chcela zdôrazniť, že Cambridgeské skúšky sú aj pre deti. „Každoročne tieto skúšky, ktoré sú v troch jazykových úrovniach Starter Pre A1, Movers A1, Flyers A2, absolvuje šesť až desať študentov vo veku sedem až 12 rokov. Deti zo skúšky neprepadnú, každé dieťa dostane certifikát z Cambridge. To je obrovský úspech a oslava ich vlastnej individuálnej schopnosti,“ zdôraznila.

Starší študenti alebo dospelí sa môžu prihlásiť na jazykové skúšky úrovne A2-B2 alebo C1. „Tieto skúšky sú spoplatnené a samotný jazykový test prebieha v mojej partnerskej škole v Nitre – akreditované skúškové centrum Cambridge – EKU INSTITUT, s ktorým spolupracujem už od roku 2011. Skúška A2 Key for schools je ideálna skúška pre študentov v školskom veku, pretože zahŕňa obsah a činnosti, ktoré odrážajú ich záujmy a skúsenosti. Uznávajú ju zamestnávatelia a vzdelávacie inštitúcie ako napr. Philips, Coca Cola či Motorola,“ vyjadrila sa Mészárosová Hroncová.

Majiteľka sa každoročne zúčastňuje školení, na ktorých sa oboznamuje s  novinkami a zmenami v Cambridgeských skúškach. „Takisto sa vyhodnocuje činnosť prípravných centier. V roku 2017 som uspela na 3. mieste spomedzi 36 centier. Ako prípravné centrum Cambridge vlastním certifikát od Cambridge a tohtoročnou novinkou je Pretesting – pred testovanie študentov – priamo v spolupráci v Cambridge. Pretesting absolvovalo v Septembri v roku 2018 detskú skúšku MOVERS - 14 detí a v Októbri v roku 2018  skúšku First B2 – 8 študentov,“ doplnila.

Do najbližšej budúcnosti jazyková škola pripravuje aj novinky, medzi ktoré bude patriť aj organizovanie výmenných pobytov pre jej študentov. „Momentálne pracujeme na projekte PENFRIEND – email komunikácia so školou v Barcelone. Pevne verím, že tento pobyt bude možné zrealizovať už toto leto,“ ukončila majiteľka a lektorka jazykovej školy.

Pocity študentov jazykovej školy Abischool & computers Mészárosová Hroncová Judita o skúške pretesting:

First B2:

Engem jó érzéssel töltött el ez az egész. Először féltem tőle és nem tudtam mi vár rám, de amikor megláttam a címet, hogy miről kell írni kicsit megnyugodtam és könnyedén megírtam.. 18 ročná študentka

Téma slohovej práce bola veľmi aktuálna. Časovo to bolo pre mňa náročné, nestihol som všetky paragrafy úplne premyslieť a napísať podľa tvojich predstáv. Nabudúce by som si čas lepšie zadelil. Tému som napísal veľmi všeobecne, mohol som sa viac zamerať na osobné skúsenosti bez internetu. Inštrukcie boli jednoznačné. Absolvovaním tohto testu som nadobudol nové skúsenosti, ktoré pri ďalšej podobnej skúške určite využijem., 16 ročný študent

Viac info na web stránke: www.abischool.sk alebo FB Abischool and computers Mészárosová Hroncová Judita

zdroj: www.sahyonline.sk, foto: Abischool

Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby