07202019Sat
Last updateSun, 30 Jun 2019 9pm

Šport / sport

Deti zo Šiah a okolia sa zúčastnili Behu olympijského dňa 2019 - video

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

ŠAHY 17. júna 2019 - Olympijský klub Alojza Szokolyiho Šahy a Mesto Šahy zorganizovali Beh olympijského dňa 2019 s podnázvom Hýb sa, uč sa, objavuj! Podujatia, ktoré sa uskutočnilo dňa 12.6.2019 na šahanskom futbalovom štadióne, sa zúčastnili žiaci 1. stupňa 1.-4. ročník základných škôl zo Šiah a okolitých obcí ako ako aj deti zo šahanských materských škôl.

Samotné podujatie sa začalo slávnostným otvorením, prejavmi hostí, olympijskou hymnou, zapálením olympijskej pohodne, vztýčením olympijskej vlajky a spoločnou rozcvičkou. Na akcii sa zúčastnilo približne 400 detí.

Pozrite si našu videoreportáž z podujatia aj s rozhovormi s vedúcou oddelenia školstva, mládeže a športu – Spoločný školský úrad Angelikou Révész a zástupcom primátora mesta Šahy Vojtechom Hammersmidtom:

Výsledky:

MŠ – malá skupina dievčatá
1.miesto, Laura Lászlóová, MŠ Hviezdoslavova 30
2.miesto, Ivana Kristína Lacová, MŠ Hviezdoslavova 30
3.miesto, Natália Vanerová, MŠ Hviezdoslavova 30

MŠ – malá skupina chlapci

1.miesto, Patrik Fülöp, MŠ Demandice
2.miesto, Ladislav Horváth, MŠ Hviezdoslavova 30
3.miesto, Olivér Bartal, MŠ Horné Turovce

MŠ – stredná skupina dievčatá

1.miesto, Ema Záchenská, MŠ Hviezdoslavova 30
2.miesto, Lea Burzová, MŠ Hviezdoslavova 30
3.miesto, Carolin Balla, MŠ Hviezdoslavova 30

MŠ – stredná skupina chlapci

1.miesto, Michal Póša, MŠ Demandice
2.miesto, Jakub Kraus, MŠ Demandice
3.miesto, Marco Drozdík, MŠ Hviezdoslavova 30

MŠ – veľká skupina dievčatá

1.miesto, Borbála Bényi, MŠ Hviezdoslavova 32
2.miesto, Emese Prétor, Cirkevná MŠ F. Fegyvernekiho
3.miesto, Tatiána Farkašová, MŠ Hontianska cesta 45

MŠ – veľká skupina chlapci

1.miesto, Sebastian Velebný, MŠ Nám. M. R. Štefánika 14
2.miesto, Marek Murín, MŠ Nám. M. R. Štefánika 14
3.miesto, Péter Bakai, Cirkevná MŠ F. Fegyvernekiho

ZŠ - 1. ročník dievčatá
1.miesto, Izabella Zolcer, KSŠ F. Fegyvernekiho s VJM, Šahy
2.miesto, Natália Mišková, ZŠ J. Kráľa, Šahy
3.miesto, Vanessa Halkó, ZŠ L. Pongrácza s VJM, Šahy

ZŠ - 1. ročník chlapci

1.miesto, Alex Kluka, ZŠ L. Balleka, Šahy
2.miesto, Matej Kraus, ZŠ Demandice
3.miesto, Máté Mezei, KSŠ F. Fegyvernekiho s VJM, Šahy

ZŠ - 2. ročník dievčatá
1.miesto, Viktória Vanerová, ZŠ L. Balleka, Šahy
2.miesto, Veronika Zacharová, ZŠ Plášťovce
3.miesto, Ella Szőllősy, ZŠ J. Kráľa, Šahy

ZŠ - 2. ročník chlapci

1.miesto, Márk Boldiš, ZŠ L. Pongrácza s VJM, Šahy
2.miesto, Dominik Hronec, ZŠ L. Balleka, Šahy
3.miesto, Bence Balla, ZŠ L. Pongrácza s VJM, Šahy

ZŠ - 3. ročník dievčatá

1.miesto, Lara Rádiová, ZŠ J. Kráľa, Šahy
2.miesto, Olívia Bakóová, ZŠ J. Kráľa, Šahy
3.miesto, Karolína Felyóová, ZŠ J. Kráľa, Šahy

ZŠ - 3. ročník chlapci

1.miesto, Dávid Píri, ZŠ L. Pongrácza s VJM, Šahy
2.miesto, Kevin Červeň, ZŠ L. Balleka, Šahy
3.miesto, Jakub Pavluš, ZŠ J. Kráľa, Šahy

ZŠ - 4. ročník dievčatá

1.miesto, Emma Bukovinová, ZŠ L. Balleka, Šahy
2.miesto, Vivien Frenko, ZŠ L. Pongrácza s VJM, Šahy
3.miesto, Michaela Hudecová, ZŠ L. Balleka, Šahy

ZŠ - 4. ročník chlapci

1.miesto, Csaba Píri, ZŠ L. Pongrácza s VJM, Šahy
2.miesto, Daniel Dobisz, ZŠ J. Kráľa, Šahy
3.miesto, Peter Fógel, ZŠ J. Kráľa, Šahy

zdroj: mesto Šahy, foto a video: Andrej Budai foto - video služby, www.sahyonline.sk, www.leviceonline.sk, www.regionline.sk