05252020Mon
Last updateTue, 28 Apr 2020 12pm

Krádeže a vlámania / Lopás és betörés

Falošný zamestnanec poisťovne v Šahách ukradol 80-ročnej dôchodkyni 1500 Eur

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Falošný zamestnanec poisťovne v Šahách ukradol 80-ročnej dôchodkyni 1500 Eur
Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby
E-shop Nakúpdoma.sk - všetko čo potrebujete

ŠAHY 26. februára 2019 - Neznámy muž okolo obeda zazvonil pri bránke rodinného domu v Šahách a 80-ročnej dôchodkyni povedal, že jej priniesol preplatok za lieky v sume 150 Eur.

Ako portál Šahyonline.sk informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, babička muža pozvala dovnútra dňa 22.2.2019, kde zo zásuvky pred neznámym mužom vybrala peňaženku, v ktorej mala 1500 Eur. "Následne jej ešte povedal, aby priniesla občiansky preukaz a keď pani Alžbeta odišla do druhej izby, falošný muž z poisťovne využil príležitosť a peňaženku z domu ukradol a ušiel. Polícia uvedený skutok vyšetruje ako zločin krádeže," priblížila Bruchterová.

 

Polícia seniorom radí nasledovné: "Ak vám niekto cudzí zazvoní pri dverách, nevpúšťajte ho do bytu. Nevyberajte pred cudzími ľuďmi peniaze a nenechávajte ich vo svojich príbytkoch osamote. Zapamätajte si čo najviac informácií k popisu podozrivých osôb, k motorovému vozidlu, na ktorom sa pohybovali, najmä evidenčné číslo, typ a farbu, pretože tieto informácie môžu polícii pomôcť pri pátraní," dodala nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

zdroj: KR PZ Nitra

POZRITE SI TIEŽ: